Turkuvaz Öğretmenleri "İlkokulda Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Sempozyumu"nda !

İGEDER “Eğitimde İnsani, Milli ve Özgün Model Arayışları” ilkesi ile gelişen ve değişen dünyada yeniden şekillenen eğitim ve öğretim yapısının konuşulması ve uygulanması amacı düzenlediği sempozyuma Turkuvaz Koleji olarak biz de katıldık.

Sempozyum İGEDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özkan’ın açılış konuşmasıyla başladı ve sıraysıyla programa ev sahipliği yapan ilçemiz Üsküdar’ın Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç yaptı.

Protokol konuşmalarından sonra sempozyum açılış konuşmaları yapıldı. Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Karahan, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güney ve son olarak söz alan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Nihan Şahinkaya ile açılış paneli sona erdi.

Sempozyum “Öğretmenlik Sırları” başlıklı panel ile devam etti. Moderatörlüğünü İGEDER Yönetimi Kurulu Başkanı Nuri Özkan’ın yaptığı panele Kayseri Tekden Okullarından Hüseyin Akar ve Kalem Vakfı Okullarından Dr. Osman Sezgin katıldı. Panelistlerin kısa tanıtımlarından sonra ilk olarak Dr. Osman Sezgin söz aldı.

Açılış programlarından sonra sempozyum, eğitimcilerimizin yoğun ilgi gösterdiği eş zamanlı bildiriler ve ardından eş zamanlı atölyelerle devam etti. Sempozyumda toplamda 20 Atölye ve 20 Bildiri gerçekleşti.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ